O spółce

  Jesteśmy Akcenta - specjalistą w operacjach walutowych

  Specjalizujemy się w obsłudze transakcji walutowych: wymianie walut, przelewach zagranicznych i transakcjach zabezpieczenia przed ryzykiem kursowym dla Klientów z wielu firm i instytucji. Dzięki maksymalnej skuteczności świadczenia usług możemy zaoferować naszym Klientom korzystniejsze kursy wymiany i znaczne oszczędności przy realizacji przelewów międzynarodowych.

  Nasi Klienci cenią sobie również szybkość świadczenia naszych usług, a przede wszystkim ich niezawodność i maksymalne bezpieczeństwo.

  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image

  AKCENTA działa na rynkach finansowych od ponad 25 lat, obecnie w 6 krajach Europy: w Czechach, Niemczech, Polsce, Rumunii, oraz na Słowacji i Węgrzech. AKCENTA ma 54 tys. klientów, dla których w 2022 r. zrealizowała transakcje walutowe o łącznej wartości 41 mld zł. AKCENTA jest od 2021 roku członkiem grupy RBI.

  Česká národní banka

  Akcenta posiada certyfikat Narodowego Banku Czeskiego.

  Czerwiec

  1997

  AKCENTA CZ a.s. zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Czeskich Budziejowicach

  Styczeń

  1999

  Realizacja pierwszych transakcji walutowych dla klientów

  Kwiecień

  2006

  Całkowity wolumen transakcji przekroczył w tym roku 50 mld CZK.

  Listopad

  2011

  Licencja instytucji płatniczej uzyskana od Czeskiego Banku Narodowego

  Maj

  2012

  Uruchomiono nową generację platformy internetowej OLB

  Wrzesień

  2013

  Notyfikacja licencji OCP dla rynków polskiego, słowackiego i węgierskiego

  Naszym celem jest zaoferowanie każdej firmie indywidualnego rozwiązania w zakresie wymiany walut, zabezpieczenia przed ryzykiem kursowym i przelewach zagranicznych – komfortowo, w najwyższej jakości i bez ryzyka.

  **Korzystne kursy**
przy wymianie walut

  Korzystne kursy przy wymianie walut

  Zabezpieczone 
**transakcje terminowe**

  Zabezpieczone transakcje terminowe

  **Niskie lub zerowe** opłaty za usługi płatnicze

  Niskie lub zerowe opłaty za usługi płatnicze

  **Proste zawieranie transakcji online** w aplikacji OLB

  Proste zawieranie transakcji online w aplikacji OLB

  **Szybkie, bezpieczne i pewne** rozliczanie transakcji

  Szybkie, bezpieczne i pewne rozliczanie transakcji

  **Codzienne informacje** na temat sytuacji rynkowej, w tym prognozy na kolejne dni

  Codzienne informacje na temat sytuacji rynkowej, w tym prognozy na kolejne dni

  **Indywidualne podejście** do potrzeb klienta

  Indywidualne podejście do potrzeb klienta

  **Stabilna i największa instytucja płatnicza
instytucja płatnicza** w Europie Środkowej

  Stabilna i największa instytucja płatnicza instytucja płatnicza w Europie Środkowej

  Państwa firma również zasługuje na wysokiej jakości usługi finansowe po uczciwych cenach – droga do nich jest prosta. Wystarczy do nas zadzwonić i opowiedzieć o swoich potrzebach i problemach związanych z obsługą transakcji walutowych.

  Brochure

  Nie posiadamy uniwersalnych kursów walutowych, każdemu klientowi proponujemy indywidualny kurs aktualny na daną chwilę i zmieniający się wraz z sytuacją na rynku walutowym.

  Pomaganie innym to dla nas oczywistość

  Odpowiedzialność społeczna AKCENTY CZ wynika z przekonania, że pomaganie, przyczynianie się i tworzenie wartości w życiu społecznym i środowiskowym jest dla odnoszącej sukcesy firmy sprawą oczywistą. Dlatego też AKCENTA CZ ustanawia takie środki, które prowadzą do minimalizacji wpływu jej działalności na środowisko naturalne. Przy przebudowie nowych pomieszczeń dlatego skorzystano z zastosowania najnowocześniejszych technologii, włącznie z zastosowaniem rekuperacji, mając na względzie oszczędność energii. Pracownicy firmy mają także udostępnioną możliwość segregacji odpadów.

  W obszarze sponsoringu i wspierania społeczeństwa obywatelskiego AKCENTA CZ koncentruje się przede wszystkim na współpracy długofalowej. Dlatego już od szeregu lat udziela wsparcia TyfloCentrum Hradec Králové, o. p. s., które pomaga osobom niedowidzącym. Jest również partnerem České golfové asociace hendikepovaných (CZDGA) [Czeskiego Golfowego Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych], które zrzesza przeszło 180 graczy o różnych stopniach niepełnosprawności. AKCENTA CZ również współpracuje z zakładami pracy chronionej przy przygotowaniu prezentów gwiazdkowych i życzeń noworocznych. Do wspierania działalności tego typu włącza szerszy ogół społeczeństwa np. poprzez organizowanie charytatywnych przedstawień teatralnych, takich jak np. Čtyři dohody [tytuł sztuki: Cztery umowy] Jaroslava Duška, które były jednym z beznadziejnie wyprzedanych przedstawień w Teatrze Klicper w Hradcu Králové.

  Sponsoring AKCENTY CZ w obszarze sportu koncentruje się przede wszystkim na mniejszych imprezach sportowych. Wyjątek stanowi tradycyjne partnerstwo w prestiżowym turnieju golfowym Lady Abrahams Trophy, który oficjalnie otwiera czeski sezon golfowy. Do innych sponsorowanych imprez sportowych o charakterze lokalnym, ale o dużym oddziaływaniu na społeczności lokalne, należy miedzy innymi Brnišťský půlmaraton [Półmaraton w Brništi], CZECHMAN Triatlon i uczestnictwo w biegu charytatywnym Run For Help w Podiebradach.

  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image

  Wzmacniacz

  Partner
  Partner
  Partner
  Partner
  Partner
  Partner
  Regulaminy i Licencje

  Nasi klienci