Kurs wymiany dolara (USD)

  Najlepsze kursy wymiany dolara (USD)

  Dolar amerykański (USD) i kurs wymiany dolara odgrywają znaczącą rolę na światowych rynkach finansowych od momentu jego powstania i wprowadzenia. Dolar został wprowadzony w 1785 roku i niemal natychmiast po kilku latach zyskał ogromny wpływ ba rynek finansowy. Nazwa pochodzi od historycznej niemieckiej nazwy czeskich srebrnych monet - tolarów. Były one znane jako Joachimsthaler, ponieważ były bite w Jáchymovie (Joachimsthal) w ówczesnych Czechach. Górnoniemieckim odpowiednikiem tolara jest talar lub taler. Kod dolara amerykańskiego zgodnie z ISO 4217 to USD, Międzynarodowy Fundusz Walutowy również używa oznaczenia USD.

  Średnie oszczędności naszych klientów wynoszą 19 000 PLN rocznie.

  Obecnie dolar amerykański (USD) jest oficjalną walutą w kilku krajach w Stanach Zjednoczonych i poza nimi, a jeszcze więcej krajów używa dolara (USD) jako waluty rezerwowej. W związku z tym naturalne jest, że dolar amerykański (USD) odgrywa bardzo ważną rolę na światowych rynkach finansowych. Dolar (USD) i kurs wymiany dolara przeszły złożoną ewolucję od czasu jego wprowadzenia. Na przykład, kurs dolara nie dołączył do standardu złota aż do początku XX wieku. Po II wojnie światowej porozumienie z Bretton Woods uczyniło dolara (USD) jedyną walutą wymienialną na złoto. Tym samym rola dolara (USD) na światowych rynkach kategorycznie się zmienia. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku ropy naftowej i gazu, co jeszcze bardziej wzmocniło pozycję dolara (USD). Do tej pory pozycja dolara (USD) na rynkach światowych została kilkakrotnie wzmocniona, a nawet dziś ma decydującą pozycję na rynkach finansowych.

  Kupno i sprzedaż dolara bez opłat

  Wymiana dolara nigdy nie była łatwiejsza. W Akcenta wymieniamy waluty błyskawicznie i co najlepsze - całkowicie bezpłatnie. Bez względu na wielkość transakcji, oferujemy szybką i sprawną obsługę bez ukrytych opłat.

  Szybkie i elastyczne płatności zagraniczne

  Akcenta kładzie nacisk na szybkość i wydajność podczas handlu z euro. Realizujemy wymianę natychmiast i zapewniamy, że transakcja przebiega sprawnie i bez zbędnych opłat. Nasze usługi są dostosowane do dynamicznego tempa dzisiejszego świata finansów. Twoja firma zasługuje na wyjątkowe rozwiązanie. Dlatego w Akcenta oferujemy transakcje w euro z indywidualnie dostosowanymi warunkami, które uwzględniają wielkość i specyfikę Twojej firmy. Nasze elastyczne podejście zapewnia, że warunki są zawsze dostosowane do konkretnych potrzeb.

  Kursy walut - rynek walutowy

  Waluta

  Kupno

  Sprzedać

  Przedstawione wartości są orientacyjne. W celu uzyskania aktualnej i indywidualnej oferty kursu prosimy o kontakt pod nr: +48 22 208 00 99. Aktualne kursy możesz w dowolnym momencie sprawdzić na Online Broker.

  Preview image of the article
  Polski rynek pracy pozostaje w napięciu pomimo oznak ochłodzenia

  Wzrost płac w sektorze prywatnym przyspieszył w maju, ale mniej niż oczekiwano (11,4% r/r wobec szacowanych przez rynek 11,6% r/r).

  Przeczytaj artykuł

  Preview image of the article
  Fed pozostawia stopy bez zmian, ale zaskakuje jastrzębią prognozą

  Polski kalendarz makroekonomiczny był w tym tygodniu niemal pusty - opublikowano jedynie kwietniowy

  Przeczytaj artykuł

  Preview image of the article
  Polski Bank Centralny pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie

  Zgodnie z oczekiwaniami Polski Bank Centralny (NBP) na czerwcowym posiedzeniu pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie ósmy raz z rzędu.

  Przeczytaj artykuł

  Preview image of the article
  Polska inflacja konsumencka przyspieszyła, ale mniej niż oczekiwano

  Dynamika inflacji CPI w Polsce wzrosła w maju do 2,5% r/r, według wstępnego szacunku, który był znacznie niższy od szacunków (2,8% r/r).

  Przeczytaj artykuł

  Ponad 54 tysięcy klientów w 6 krajach

  Więcej niż 25 lat doświadczenia

  41 mld. PLN wolumen transakcji klientów w roku

  Zagraniczne transakcje płatnicze

  Płatności zagraniczne i krajowe za pośrednictwem systemu Akcenta są szybkie, niezawodne i niedrogie. Płatności można dokonywać w 17 walutach. Stanowią one elastyczną alternatywę dla płatności dokonywanych za pośrednictwem banków.

  Chcę skorzystać
  Transakcje walutowe

  Najlepsze kursy dla firm, indywidualne rozwiązania, szybkość i niezawodność w realizacji transakcji wymiany walut. Każdemu klientowi oferujemy optymalne rozwiązanie dopasowane do jego potrzeb.

  Chcę skorzystać
  Zabezpieczanie ryzyka walutowego

  Zabezpieczenie przed niekorzystnymi zmianami kursów walut już od 10 000 EUR lub równowartości tej kwoty w innej walucie. Zapewniamy również małym firmom, bezpłatnie, indywidualnie i precyzyjnie dopasowane.

  Chcę skorzystać