Kurs wymiany leja rumuńskiego (RON)

  Najlepsze kursy wymiany RON

  Lew rumuński, czyli lej rumuński (liczba pojedyncza to leu) jest w obiegu od prawie 150 lat. Nowy lej (RON) obowiązuje od 2005 roku, a jego kod ISO 4217 to RON (ROmanian New Leu). Jeden lej dzieli się na 100 bani (ban w liczbie pojedynczej).

  Od czasu wprowadzenia rumuńskiego leja w 1867 roku, kurs wymiany leja przeszedł dość dramatyczną ewolucję. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że lej "przetrwał" dwa królestwa, dwie wojny światowe, jedną faszystowską i jedną komunistyczną dyktaturę, a następnie jeden wysoce chaotyczny okres reform, to nie możemy być zaskoczeni, że kurs wymiany leja nigdy nie był powyżej średniej europejskich kursów wymiany walut, a wręcz był na znacznie niższym poziomie. Tylko w dwóch przypadkach lej osiągnął lub nawet na krótko przekroczył tę średnią. Ale niestety w obu przypadkach była to "praca" ówczesnych przywódców politycznych "w celu uspokojenia krajowej publiczności". **Sytuacji leja nie poprawiał fakt, że Europa była pierwszym i jedynym krajem, który wprowadził banknoty polimerowe. "Denominacja" lei w stosunku 1 nowy lei (RON) do 10 000 starych lei w ramach reformy monetarnej z dnia 1 lipca 2005 r. nie pomogła pozycji kursu wymiany lei (RON), podobnie jak przystąpienie Rumunii do UE w 2007 r.

  Indywidualne warunki dla naszych klientów

  Wprowadzenie euro było pierwotnie planowane na 2015 r., a tym samym zniesienie lei (RON), ale w 2012 r. decyzją Narodowego Banku Rumunii zostało odroczone na czas nieokreślony. Niezależnie od tego, jak kurs wymiany lei (RON) będzie się kształtował w przyszłości, możesz spać spokojnie, o ile Twoje transakcje są zarządzane przez Akcenta. Akcenta ma długie doświadczenie z różnymi kursami wymiany, nawet z przejściem poszczególnych walut na euro lub z przyjęciem euro zamiast poszczególnych walut (np. Słowacja). Przygotuj się na wszystkie możliwości.

  Kursy walut - rynek walutowy

  Waluta

  Kupno

  Sprzedać

  Przedstawione wartości są orientacyjne. W celu uzyskania aktualnej i indywidualnej oferty kursu prosimy o kontakt pod nr: +48 22 208 00 99. Aktualne kursy możesz w dowolnym momencie sprawdzić na Online Broker.

  Ponad 54 tysięcy klientów w 6 krajach

  Więcej niż 25 lat doświadczenia

  41 mld. PLN wolumen transakcji klientów w roku

  Zagraniczne transakcje płatnicze

  Płatności zagraniczne i krajowe za pośrednictwem systemu Akcenta są szybkie, niezawodne i niedrogie. Płatności można dokonywać w 17 walutach. Stanowią one elastyczną alternatywę dla płatności dokonywanych za pośrednictwem banków.

  Chcę skorzystać
  Transakcje walutowe

  Najlepsze kursy dla firm, indywidualne rozwiązania, szybkość i niezawodność w realizacji transakcji wymiany walut. Każdemu klientowi oferujemy optymalne rozwiązanie dopasowane do jego potrzeb.

  Chcę skorzystać
  Zabezpieczanie ryzyka walutowego

  Zabezpieczenie przed niekorzystnymi zmianami kursów walut już od 10 000 EUR lub równowartości tej kwoty w innej walucie. Zapewniamy również małym firmom, bezpłatnie, indywidualnie i precyzyjnie dopasowane.

  Chcę skorzystać