Kurs złotego (PLN)

  Najlepsze kursy wymiany złotego

  Historia współczesnej polskiej waluty Złoty (PLN - dalej w czeskiej transkrypcji Zlotý) sięga 1924 roku, kiedy to złotówka została ponownie wprowadzona w miejsce marki polskiej z kursem wymiany 1 złoty = 1 800 000 marek polskich. Złoty (potocznie złotówka), jako podstawowa jednostka polskiej waluty, dzieli się na 100 groszy.

  Używanie złotego (PLN) zostało przerwane podczas II wojny światowej. Po wojnie Polska, podobnie jak inne kraje Europy Środkowej, znalazła się pod wpływem ZSRR, a w wyniku funkcjonowania Rady Wzajemnej Pomocy Gospodarczej kurs złotego nie mógł ewoluować zgodnie z potrzebami i rozwojem polskiej gospodarki. To właśnie w wyniku tej "pomocy gospodarczej" i innych czynników kurs złotego podlegał silnym zmianom inflacyjnym w latach 90-tych. Ta wysoka inflacja ostatecznie doprowadziła do obniżenia wartości nominalnej złotego (PLN) jako waluty.

  Ta denominacja czterech zer w stosunku 10 000 PLZ = 1 PLN znacząco zdeterminowała dalszy rozwój kursu wymiany złotego (PLN). Aby zapobiec podobnym przypadkom i w celu ochrony kursu wymiany złotego (PLN), przyjęto i wdrożono szereg środków. Obejmowały one reorganizację polskiego systemu płatności międzybankowych, wprowadzenie "konsolidacji rachunków" itp. Wszystkie te konkretne kroki doprowadziły do "uspokojenia" kursu złotego (PLN), ale jednocześnie skomplikowały korzystanie z kursu złotego (PLN). To właśnie te konkretne i konkretne kroki wymagają większego profesjonalnego przygotowania w zakresie korzystania z kursu złotego (PLN).

  Indywidualne warunki dla naszych klientów

  Dlatego korzystając z kursu złotego (PLN), wybierzmy pośrednika handlowego, który dobrze zna ten specyficzny system i może pomóc nam w transakcjach walutowych. Akcenta świadczy właśnie takie usługi. Atuty Akcenty to przede wszystkim doskonała znajomość polskiego rynku walutowego, duża liczba partnerów handlowych oraz wieloletnie doświadczenie na polskim rynku.

  Kursy walut - rynek walutowy

  Waluta

  Kupno

  Sprzedać

  Przedstawione wartości są orientacyjne. W celu uzyskania aktualnej i indywidualnej oferty kursu prosimy o kontakt pod nr: +48 22 208 00 99. Aktualne kursy możesz w dowolnym momencie sprawdzić na Online Broker.

  Inflacja konsumencka w Polsce przyspiesza
  Inflacja konsumencka w Polsce przyspiesza

  Kwietniowa inflacja CPI w Polsce została potwierdzona na poziomie 2,4% r/r, przyspieszając z najniższego od pięciu lat poziomu 2,0% r/r w marcu.

  Przeczytaj artykuł

  Bank Polski pozostawia stopy procentowe bez zmian
  Bank Polski pozostawia stopy procentowe bez zmian

  Zgodnie z oczekiwaniami, Bank Polski (NBP) pozostawił stopy procentowe bez zmian, a główna stopa pozostała na poziomie 5,75%.

  Przeczytaj artykuł

  Polski rynek pracy pozostaje w napięciu
  Polski rynek pracy pozostaje w napięciu

  Marcowe dane z polskiego rynku pracy były niemal zgodne z oczekiwaniami.

  Przeczytaj artykuł

  Gwałtowne osłabienie złotego w związku ze wzrostem awersji do ryzyka na rynkach finansowych
  Gwałtowne osłabienie złotego w związku ze wzrostem awersji do ryzyka na rynkach finansowych

  Według ostatecznych danych, polska inflacja CPI spowolniła w marcu do 2% r/r z 2,8% r/r w lutym.

  Przeczytaj artykuł

  Ponad 54 tysięcy klientów w 6 krajach

  Więcej niż 25 lat doświadczenia

  41 mld. PLN wolumen transakcji klientów w roku

  Zagraniczne transakcje płatnicze

  Płatności zagraniczne i krajowe za pośrednictwem systemu Akcenta są szybkie, niezawodne i niedrogie. Płatności można dokonywać w 17 walutach. Stanowią one elastyczną alternatywę dla płatności dokonywanych za pośrednictwem banków.

  Chcę skorzystać
  Transakcje walutowe

  Najlepsze kursy dla firm, indywidualne rozwiązania, szybkość i niezawodność w realizacji transakcji wymiany walut. Każdemu klientowi oferujemy optymalne rozwiązanie dopasowane do jego potrzeb.

  Chcę skorzystać
  Zabezpieczanie ryzyka walutowego

  Zabezpieczenie przed niekorzystnymi zmianami kursów walut już od 10 000 EUR lub równowartości tej kwoty w innej walucie. Zapewniamy również małym firmom, bezpłatnie, indywidualnie i precyzyjnie dopasowane.

  Chcę skorzystać