Akcenta top

Analizy

Brazylijski real będzie się osłabiał w drugiej połowie roku
4. 7. 2017
Poza bardzo umiarkowanym wzrostem gospodarczym, istnieją też inne negatywne czynniki, wewnętrzne i zewnętrzne, które zagrażają brazylijskiej gospodarce i nie pozostaną bez wpływu na kurs jej waluty.
Komentarz do wyników drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji
9. 5. 2017
Miroslav Novák, analityk instytucji płatniczej AKCENTA, realizującej i zabezpieczającej transakcje walutowe
Euro zyskuje na wyniku 1. tury wyborów prezydenckich we Francji
24. 4. 2017
• Do 2. tury wyborów prezydenckich we Francja przeszli E. Macron i M. Le Pen
• W wyborach francuskich głosuje się o euro, ponieważ zwycięstwo M. Le Pen mogłoby spowodować definitywny rozpad strefy euro, takiej jaką znamy
• Największe zagrożenie dla wspólnej waluty europejskiej w tym momencie stanowi wzrost popularności nacjonalistycznej kandydatki M. Le Pen przed 2. turą wyborów prezydenckich
MŚP handlujące z zagranicą a ryzyko kursowe 2016
27. 12. 2016
Raport z badania 4P research mix dla instytucji płatniczej AKCENTA
Polska – zaskakujący wynik referendum, typowa reakcja rynku
24. 6. 2016
Dni Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Unii Europejskiej są policzone. Wielka Brytania jest członkiem Unii Europejskiej od 1973 roku, ale w oparciu o wyniki wczorajszego referendum wszystko wskazuje na to, że opuści Unię Europejską najpóźniej w 2018 roku. Za wyjściem z Unii Europejskiej wypowiedzieli się mieszkańcy Anglii i Walii. Za pozostaniem w Unii Europejskiej byli obywatele Irlandii Północnej i Szkocji.
Znaczenie współpracy państw grupy Wyszehradzkiej
30. 3. 2016
W ostatním czasie zintensyfikowały się negocjacje pomiędzy państwami grupy Wyszehradzkiej, którą tworzą razem z Polską Republika Czeska, Węgry oraz Słowacja. Wszystkie te kraje mają wiele wspólnego ze względu na historię. Jaki jest obecnie poziom integracji gospodarczej pomiędzy państwami Grupy Wyszehradzkiej i czy przez ostatnie dwie dekady doszło w tym kierunku do jakichś zmian? Na to pytanie poszukujemy odpowiedzi w danych o rozwoju handlu zagranicznego.
Kto okiełzna chińskie turbulencje?
13. 1. 2016
W czasie ogromnej wyprzedaży scenariusz zakładający zmniejszenie się wahań na rynkach w krótkim okresie należy uznać za zwykłą mrzonkę. Odpowiedzialność za zaistniałą sytuację będą musiały wziąć chińskie władze, dla których przyszłe interwencje staną się kosztowne. Jednak pozostawienie zaistniałej sytuacji samoczynnemu rozwojowi wypadków może okazać się dla nich znacznie droższe.
Ryzyko walutowe w polskich MŚP prowadzących działalność eksportową lub/i importową
30. 9. 2015
Ryzyko walutowe w polskich MŚP prowadzących działalność eksportową lub/i importową
Obsługa transakcji walutowych i narzędzia minimalizowania ryzyka zmian kursów walut
7. 5. 2014
Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem: Obsługa transakcji walutowych i narzędzia minimalizowania ryzyka zmian kursów walut w oczach polskich importerów i eksporterów, który pokazuje opinie, oceny i plany przedsiębiorców w zakresie zarządzania obszarem transakcji walutowych w ich firmach. Wnioski pokazują, że płatności zagraniczne i wymiana walut w ramach rozliczeń z kontrahentami, jak również ich stosunek do minimalizowania ryzyka zmian kursów walut, to ważne kwestia, a eksporterzy i importerzy mają wysokie wymagania.
FX 2014
13. 1. 2014
RPP może pomóc polskiej gospodarce dalej obniżając stopy procentowe
7. 6. 2013
Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej została podjęta decyzja o obniżeniu stóp procentowych o 25 pb. Oznacza to, że obecna referencyjna stopa NBP będzie wynosić 2,75 proc.
w skali rocznej.
AKCENTA
największa instytucja płatnicza
w Europie Środkowej
Chcę zostać klientem
33.000
klientów
20
ponad
lat doświadczenia
Korzystając z tej strony użytkownik wyraża zgodę na przechowywanie i korzystanie z plików cookie. Więcej informacji o ochronie danych osobowych.