Akcenta top

Zoptymalizuj swoje transakcje walutowe na Targach EUROTOOL

Zoptymalizuj swoje transakcje walutowe na Targach EUROTOOL

Warszawa, 21 listopada 2017 r. 

Na zbliżających się Międzynarodowych Targach Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL w Krakowie (28-30 listopada) przedstawiciele branży będą mieli okazję dowiedzieć się jak zoptymalizować działalność swoich przedsiębiorstw, nie tylko pod kątem samej produkcji, ale i finansów, w tym obsługi transakcji walutowych. To punkt obowiązkowy dla wszystkich eksporterów, importerów oraz firm prowadzących operacje międzynarodowe.

Przedsiębiorstwa zajmujące się obróbką materiałów funkcjonują na bardzo konkurencyjnym rynku o charakterze globalnym. Wymusza to ciągłe poszukiwanie nowych możliwości optymalizacji kosztów operacyjnych. – Wydarzenia, takie jak targi EUROTOOL, są okazją do wymiany doświadczeń branżowych oraz zapoznania się z najnowszymi trendami, rozwiązaniami i nowinkami technologicznymi. Firmy, które chcą utrzymać się na rynku, muszą jednak zwiększać wydajność nie tylko w wymiarze procesów produkcyjnych, ale także w innych sferach, np. w obsłudze finansowej. Spore oszczędności można wygenerować m.in. w ramach obsługi wymiany walut i płatności zagranicznych – wskazuje Radosław Jarema, dyrektor polskiego oddziału instytucji płatniczej AKCENTA. Przykładowo, firmy mogą tracić chociażby na dużym spreadzie przy wymianie walut w bankach. Jak podkreśla ekspert AKCENTY, nawet niewielka różnica w kursie, przy wysokich wartościach transakcji, przekłada się na konkretne kwoty i czasem nie małe dodatkowe koszty dla firmy.

Naprzeciw przedsiębiorcom, którzy nie chcą przepłacać za obsługę transakcji walutowych wychodzą instytucje płatnicze, w tym AKCENTA, która działa na rynku finansowym już od 20 lat. Poza korzystnymi kursami, bezpłatnym rachunkiem, bezpieczeństwem środków oraz wygodą na poziomie usług bankowych, firmy mogą także znaleźć w ich ofercie wiele innych udogodnień. Wyspecjalizowane w obsłudze transakcji walutowych instytucje płatnicze zapewniają przedsiębiorcom dostęp do szerokiego wachlarza walut spoza kilkunastu podstawowych oferowanych zwykle przez banki. Pomagają także firmom zabezpieczać swoje transakcje przed ryzykiem kursowym dzięki rozwiązaniu zwanym forward. – Transakcja typu forward to umowa, która gwarantuje przedsiębiorcy wymianę waluty w ustalonym terminie i po określonym w umowie kursie. Dzięki temu firma może zabezpieczyć się przed niekorzystnymi zmianami notowań oraz pewnie i świadomie zarządzać swoimi finansami. Jednak co najważniejsze, korzystanie z forwardów jest darmowe – tłumaczy Radosław Jarema i dodaje, że to narzędzie szczególnie przydatne dla eksporterów i importerów, których wysokość marży często jest zależna od kursu wymiany po jakim zrealizują swój kontrakt.

Dowiedz się jak zaoszczędzić

Na wszystkich zainteresowanych tematem oszczędności na transakcjach zagranicznych i wymianie walut na targach EUROTOOL przy stoisku D152a będą czekać eksperci instytucji płatniczej AKCENTA. – W AKCENCIE stawiamy na bezpośredni kontakt i zawsze zachęcamy firmy do negocjowania z nami. Działamy online, ale wiemy jak ważna jest rozmowa i zaufanie. Dlatego budujemy partnerskie relacje z naszymi klientami i staramy się wychodzić im naprzeciw, chociażby zjawiając się na ważnych wydarzeniach branżowych, jakim właśnie są targi EUROTOOL w Krakowie – dodaje Radosław Jarema z AKCENTY.

 
 
 

AKCENTA logo - PLAKCENTA to międzynarodowa instytucja płatnicza, oferująca obsługę transakcji walutowych dla firm zajmujących się eksportem i importem.

AKCENTA specjalizuje się w wymianie walut, realizacji płatności zagranicznych i transakcjach zabezpieczających kursy walut. Przewagami AKCENTY wobec banków są bardzo dobre oferowane kursy walut, które każdy Klient może negocjować, niskie opłaty za przelewy międzynarodowe oraz bezpłatne rachunki. Przewagą AKCENTY wobec kantorów internetowych jest specjalizacja w kierunku obsługi firm i pełna oferta usług walutowych uwzględniających potrzeby przedsiębiorstw, w tym transakcje z rynku terminowego (forwardy).

AKCENTA działa na rynkach finansowych od ponad 20 lat, obecnie w 5 krajach Europy Środkowej: w Czechach, Polsce, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech.

AKCENTA
największa instytucja płatnicza
w Europie Środkowej
Chcę zostać klientem
51.000
klientów
25
ponad
lat doświadczenia